Disainispikri esitlus AK uudistes (11.09.2012)

ETV saade OP

(24.09.2014)

Kuhu suundub tuleviku disain?

Disainiöö 2015

Disainispikker ilmus aastal 2012, kirjastajaks Eesti Kunstiakadeemia. Esitlusel, mis toimus EKA raamatukogus, viibis ka ERR AK uudiste võttegrupp. Antud lõik on killuke esitlusest.

OP saatejuhil Kaido Olel ja tema meeskonnal tuli mõte seletada lahti disaini olemus.  Ja teha seda lihtsl ning arusaadaval moel. Parim moodus selleks on kasutada toodete abi, neid analüüsides ja hinnates. Aitäh EKA Tootedisaini osakonnale, kes lubas selleks oma ruume kasutada.

Disainiöö meeskonnal tekkis idee küsitleda eesti disainereid, kuhu nende meelest suundub tuleviku disain? Arvamus pidi mahtuma 30 sek sisse. Youtube'is on saadaval ka kõikide teiste disainerite arvamused.

VIDEOD - AVALIKUD ESINEMISED

ETV saade Kapital

(18.10.2012)

Ühel sügisesel päeval tabas mind keset kuldkollast Tartut Kapitali võttegrupp. Olin just tarnimas kohalikust mööblifirmast Tarmeko puidujääke tudengitele mööbliprojektide tarvis. Kui olin neile juba vahele jäänud, sai pisut ka juttu aetud.  

ETV saade Terevisioon

(10.05.2017)

Helistas mulle ühel päeval Katrin Viirpalu ja küsis, kuidas kommenteerida valitsuse plaani panna toodetele peale pakendiaktsiis. Mida mul oleks disainerina selle kohta öelda? Ja kas ma võiksin tulla stuudiosse näitama lahendusi, mis antud probleemi lahendaks. Vestluse käigus sai kiirelt selgeks, kui raske teemaga tegelikult tegemist on. Samas sündis otsus kommunikeerida just seda keerukuse poolt. Mõeldud tehtud.